Zlí duchové

     V mém životě mě trápili různí zlí duchové. Například se mi dělo to, že každých čtvrt roku přišli zlí duchové, jen o málo lepší než Černá stráž, vždy když jsem usnul (někdy i před spaním, třeba mi viklali se zubem nebo mě lehce píchali do břicha, nebo mi i sahali na pohlavní orgány a podobně), aby mě trápili. Tohle jsem si, protože se to dělo každých čtvrt roku, pojmenoval “čtvrtroční krmení” (démoni se krmili mým strachem výrazněji vždy jednou za čtvrt roku, ale maličkosti mi dělali skoro každý den). Vždy mě to probudilo. Nemohl jsem se hýbat a démon držel mé plíce, abych se nemohl ani nadechnout. Vždy jsem prožíval smrtelnou hrůzu. Po chvíli zápasu jsem začal hýbat prstem na noze nebo na ruce, a pak postupně rozhýbal celou končetinu a posléze i zbytek těla. Pak démoni odešli a během několika chvil jsem byl jako předtím – bez únavy, beze strachu.
     Velmi zajímavý zážitek jsem měl ze zatím posledního čtvrtročního krmení. Jeden démon mě trápil a já jsem ze začátku chtěl, aby s tím skončil. Vzápětí nato jsem si ale uvědomil, že když přestane trápit mě, bude se muset jít nakrmit strachem někoho jiného. Chudák ten dotyčný!
     Řekl jsem si, že já to už nějak vydržím, když jsem na to zvyklý, avšak ten, koho by šel ten démon trápit místo mě, by to ale vydržet nemusel. A tak abych zachránil toho, koho by šel ten démon mučit místo mě, řekl jsem tomu démonovi, ať pokračuje. Jenže on místo toho přestal a odešel. A nepřišel ani za čtvrt roku, a dokonce ani za rok…
     Dělo se mi spoustu špatných věcí. Jednou v noci se mi stalo, že jsem se probudil a zjistil jsem, že uvnitř mě někdo leží. Ta postava, která byla vklíněna do mého těla, se po mém probuzení postupně odhmotnila, a vyklouzla z něj. A teď se vás ptám: myslíte si, že mohu za to, že se mi takovéhle věci děly? Myslíte si, že jsem je přivolával a chtěl ty hrůzy zažívat? Ani náhodou! Byl to můj Osud, protože my vyvolení jsme démony a peklem pronásledováni; zažíváme některé hrůzy, které jiní lidé nezažívají.
     Svého času, každou noc, než jsem usnul, se začalo ozývat škrábání na polštáři vedle mého pravého ucha. Jakási neviditelná ruka škrábala polštář a já u toho škrábání vždy usínal. Pak se mi několikrát stalo, že jsem nemohl usnout - měl jsem pocit, že mi stále něco chybí. Pak jsem si vzpomněl na to, že neslyším to škrábání. A když se po chvíli ozvalo, pousmál jsem se a usnul. Také mi někdy duchové před usnutím šeptali do uší různé hovadiny, které jsem ignoroval a ani si je nepamatoval, protože jsem věděl, že to jsou nesmysly – pouštěl jsem je jedním uchem dovnitř a druhým ven. A ty hlasy se pak ozývaly méně a méně často…

Home

     Právní prohlášení: Text umístěný na této vzdělávací stránce zobrazuje pouze osobní úhel pohledu a subjektivní pocity jednotlivce.