Zachránce a vrah jménem přizpůsobivost

     Čím výše bytost stojí, tím více přizpůsobuje všechno kolem svým osobním potřebám (například Bůh). A naopak, čím nižší je úroveň bytosti, tím více se přizpůsobuje všemu kolem sebe (například opice), což platí také pro lidi.
     Čím nižší a čím více bezpáteřní jste, tím více se přizpůsobujete společnosti, ve které žijete, a tím více adoptujete názory, které uznává, bez ohledu na to, zdali dělá ta společnost všechno dobře a zdali jsou tyto názory správné.
     Velké procento normálních lidí je velmi přizpůsobivé a poslouchá oficiální autoritu. Když je umístíte mezi komunisty, stanou se komunisty; když je dáte mezi fašisty, jsou z nich fašisté; mezi křesťany budou křesťané, a v řadách bojovníků Islámského Státu budou dělat třeba i sebevražedné útoky.

     Příklad rozdílu mezi nižším a vyšším tvorem:

     Někdo je ve své zemi nadšeným hráčem golfu a oni tuto jeho oblíbenou hru zakážou. On se ale nepřizpůsobí, nepřestane být golfovým hráčem a bude tuto hru hrát dál. Buď ilegálně, nebo se přestěhuje do jiné země, kde se hrát smí.
     A kromě golfisty je tento člověk ještě i přesvědčeným vyznavačem kultu bohyně Kali a jeho blízcí lidé, Křesťané, tuto jeho víru více a více odsuzují, a chtějí, aby se stal také Křesťanem. A on buď bude vyšším tvorem, a zůstane služebníkem bohyně Kali, nebo bude nižším tvorem, a stane se Křesťanem, jako oni.

     Poučení: Ačkoli je přizpůsobivost nezbytnou výbavou živých tvorů a umožňuje jim přežít, ještě to neznamená, že čím je jí více, tím lépe. Kdo se totiž přizpůsobuje až moc, ten se nakonec stane někým jiným, a ten původní člověk, kterým byl, svým způsobem umírá.

Home

Právní prohlášení: Text umístěný na této vzdělávací stránce zobrazuje pouze osobní úhel pohledu a subjektivní pocity jednotlivce.