Tajná znamení – Dvě tváře

     Mnoho členů "vyšší Pekelné policie" (tak jí říkám, protože neznám její oficiální jméno, když ho přede mnou všichni tajíte) má v sobě Pekelnou humanoidní duši místo normální lidské. A protože tato duše uvnitř lidského těla vypadá jako "postava v postavě", ve filmech se to občas naznačuje například pomocí tzv. "dvou tváří Pekelných lidí". Pár příkladů:
     Film "Species II" (česky "Mutant 2", přesný překlad je "Druh II") tyto "dvě tváře" obsahuje hned několikrát. Každý obrázek pochází z jiné scény. V té prostřední se hrdina nejprve zastřelí, ale pak znovu oživne (takže je dvakrát), po té jsou vidět ležící zkrvavená těla a sklon k umyvadlu s červenou vodou (= dolů k Peklu a Pekelná barva), a pak následují "dvě tváře Pekelných lidí".

     Zde je slavný film "The Island" (= "Ostrov") o dvou klonech, kterým se podaří přežít, zatímco jejich originály, tedy skuteční lidé, přitom zahynou. Scéna dole ukazuje květinu na zem, botu a zkřížené nohy (= zdůraznění směru dolů k Peklu), kulatou sklenici (= vír), mouchu (= negativní či Pekelná okolnost) a "dvě tváře". Pak jsou oba hrdinové vidět dvakrát pomocí počítačové hry a na konci jsou zvedlé ruce na oslavu těch, kteří jsou dvakrát.

     V mnoha případech, kdy ve filmu herec hraje dvojroli, má jeden nějaké nedorozumění s tím druhým. No a například v "Replicant" (vlevo) nebo "Double Impact" (vpravo) se spolu ti dva dokonce i poperou.

     Je to proto, že jedna část Pekelného člověka chce něco jiného, než ta druhá (jedna chce mír a druhá válku; jedna chce šťastné lidi a druhá ty trpící, a podobně). Dole je příklad toho, jak Pekelní lidé sami sebe považují za schizofreniky. Seriál "Černí baroni", díl 8 (00:36:00):
     Cvrnknutí prsty dolů do papíru, řeč o vojákovi nemocném schizofrenií (též pozice dolů a nahoru se zvedlou rukou), změna polohy brýlí, aniž by si na ně dotyčný důstojník sáhnul (= zdůraznění očí), slovo "kravina" (= rohaté zvíře jako Pekelná okolnost), dva prsty, vtip jak takový vojín sám na stráži vytvoří dvojici a pak opět dva prsty.

Home

Právní prohlášení: Text umístěný na této vzdělávací stránce zobrazuje pouze osobní úhel pohledu a subjektivní pocity jednotlivce.