Připomenutí Pekla

(Stará verze po částečné korekci)

     Všeobecně vzato, "připomenutím Pekla" je cokoliv, co připomíná Peklo. Ve skutečnosti je to mnoho věcí a okolností, které zde všechny ani nehodlám vyjmenovávat.
     "Připomenutí Pekla" musí být snadno odlišitelné od všeho ostatního, co se (v dané scéně) ve filmu odehrává. Jen pak můžeme to připomenutí rozpoznat mezí vším ostatním, co ve filmu uvidíme.
     A ještě jedna věc. Někdy již samotný příběh filmu může působit jako "Pekelná indikace", která Pekelným lidem připomene jejich podstatu a jejich Peklo. Jsou to zejména dva paralelní světy (buď prostorově nebo časově), kombinace lidskosti s bestiálností (například upír, vlkodlak, terminátor), kombinace lidskosti s nadlidskostí (například polobůh), hrdinové mající několik verzí (například dvojrole) a podobně.
     Pokud jde o zdůraznění směru dolů k Peklu, lze použít mnoho prvků. Ukázání dolů (třeba prstem), padnutí s rukama (zpravidla dlaněmi) do země (například při stojce), položení nebo hození něčeho na zem, sednutí na bobek, předklon, pohled dolů, lezení po čtyřech, dotýkání se země hůlkou nebo tyčkou, boty, nohy (zejména jejich spodní část), sklonění hlavy, pád dolů z výšky, padající voda (vodopád, déšť), dokonce i zvracení v předklonu nebo vykonávání "velké potřeby" a podobně (kromě toho, směr dolů může být zdůrazněný také pomocí slov, která se k němu vztahují). Ovšem aby se toto zdůraznění mohlo stát součástí "připomenutí Pekla", musí být doplněno dalšími okolnostmi (mnohdy Pekelnými).
     Pod pojmem "Pekelná okolnost" mám na mysli věci jako oheň, zdůrazněné oči, záblesky, Pekelné slovo (může to být i něco negativního jako je hrob, smrt, zlo a tak dále), červená barva, Pekelná kombinace barev, Pekelné zvíře (drak, had, havran či krkavec, černá kočka nebo "něco rohatého"), různé negativní okolnosti (šelma, hmyz), (černé šaty a) noc a měsíc, být zobrazený dva (anebo víc) krát (a mít několik verzí) a podobně.
     Předpokládám, že také barvy duhy, některé extrémní sexuální záležitosti, zvednutý nebo zdůrazněný prst, vír (nebo co ho připomíná) a pohled do kamery na diváka mohou někdy patřit mezi Pekelné okolnosti, podobně jako negativní, temné, rychle se pohybující, kmitající nebo rozmazané figury.
     Co se týče čísel, známe hlavně 1 (první tvář, jeden zákon, jednička a podobně), 2 (dvě tváře a/nebo druhá tvář Pekelných lidí, být dvakrát a podobně), 3 (třeba démonická humanoidní duše, která se po smrti Pekelného člověka navrací zpátky do Pekla), 6 (Peklo a/nebo 2 x 3) a 9 (otočená šestka a/nebo 3 x 3).

     Upozornění: Mé zdroje informací byly pozměněny a lidé mi lžou. Proto se také ve svých článcích dopouštím nějakých těch chyb, ale i navzdory jim jsou tyto články obrovským odhalením.

Dvě "připomenutí Pekelné humanoidní duše", zdůrazňují oči a ústa

(Tato připomenutí indikují to, že se v lidském těle, se kterým je tato duše spojena neúplně, může pohnout, což platí i pro hlavu; též to ale znamená oči jako "všechno vidíme", ústa jako "všechno okecáme" a zdůrazněná či pozvedlá ruka jako "jsme nejlepší" nebo "sláva nám".)

     1. Konec televizního seriálu "Личная жизнь следователя Савельева" - červené a černé auto + zdůraznění očí a úst + pozvedlá ruka (skutečnost, že dva jedou nejprve dvěma auty proti sobě a pak spolu mají jet jedním autem jedním směrem, má připomenout "dva v jednom"; další připomenutí je v 15. episodě v 39:40 ["на два билета филармонии" "на 222"] nebo v 18. episodě 25:35 - 27:00 ["ты думаешь только о себе, а мы двое"]).

     2. Konec filmu "G. I. Jane". Kromě pokulhávajícího důstojníka s nemocnou nohou (společně s pohledy dolů na dokument může být také zdůrazněním "směru k Peklu"), je tam zdůraznění očí a úst + kus červené (+ jeden prst jako "my jsme jedničky" nebo "my jsme všichni zajedno") a napsaná slova "wild", "dead" (a jiná o něco výše v textu).

Několik "připomenutí Pekla" ze seriálu "Černí baroni"

     Díl 2 (00:28:40). Dva důstojníci se dohadují, major opakovaně ukazuje jeden prst, kapitán pak ukáže dva prsty (= nejsme jednou, ale dvakrát), po té je záběr na dveře s číslem 13, pak následuje vhození knihy do ohně (= Pekelná okolnost), a důstojník s brýlemi a vojenskou čepicí v ruce (malinko s ní hýbe, čímž na ní upozorní, a přitom jí drží v takové poloze, aby vypadala jako kruh, a kulaté věci indikují vír, který je společně s Pekelnou okolností – ohněm a očima – indikací "cesty do Pekla"), které si pak nasadí.

     Díl 2 (00:47:10) Díl 2. Díl 2. Poručík Hamáček mluví s Marcelou, sestrou Jaruš, kterou si právě bere. Je vysloveno číslo 23 (to připomene "dva v jednom a toho třetího"), řeč je o znásilnění a Marcela, oblečená v červeném s červenými rty a červeným vínem řekne "ponožky" (= dolů k Peklu) a pak zvedne jeden prst. Slova "My totiž držíme pohromadě", která zazní potom, připomenou soudržnost "Pekelných lidí", když jde o jejich hlavní věci (to je ten zvedlý prst – "všichni jsme zajedno"). Pak je ještě řečeno "To je největší podraz, o jakém jsem kdy slyšel" (to připomíná, jak "Pekelní lidé" podvádějí ty normální).

     Díl 8 (00:36:00) Cvrnknutí prsty dolů do papíru, řeč o vojákovi nemocném schizofrenií, pozice dolů a nahoru, změna polohy brýlí, aniž by si na ně dotyčný důstojník sáhnul (což zdůrazňuje oči), slovo "kravina" (= rohaté zvíře jako Pekelná okolnost), dva prsty, vtip o tom, že takový vojín sám na stráži vytvoří dvojici a pak opět dva prsty (s doutníkem), což připomene "dva v jednom", tedy podstatu Pekelných lidí.

     Díl 9 (00:44:10) Prohlubeň v zemi a kulatá čepice (= dolů a vír). Boty a podřep (= zdůraznění směru dolů k Peklu), ruka a pohledy dolů (slova "podívej" = oči, "tady někdo uprostřed ulice vykopal díru"), po té slovo "záškodníci" jako něco negativního (= Pekelná okolnost), a pozice dolů a nahoru.

     Díl 11 (00:35:00) (Kruhové věci, indikující vír, se Pekelnými lidmi do připomenutí jejich démonického paralelního světa dávají pravidelně.) Vidíme několikero zdůraznění směru dolů k Peklu s opřením se o kulatou kruhovou kamennou zídku, která se tím zdůrazní (= kombinace dolů + vír). Poručík řekne generálovi jedna a ta samá slova třikrát (včetně svého jména "Troník"), pak generál zakopne, je záběr na jeho botu (což není jediné zdůraznění směru dolů) a po té v podřepu zatočí páčkou na telefonním přístroji (= dolů + vír, a zvednutí ruky se sluchátkem je oslavou "cesty do Pekla").

"Cesta do Pekla" ze seriálu "Hra o trůny"

     Tato cesta je připomenuta na konci všech posledních episod prvních čtyř seasonů, přičemž ty novější neberu v úvahu kvůli změnám v důsledku adaptace.

     Season 1:

     Pekelná okolnost (oheň, kouř a draci), zdůraznění směru dolů k Peklu (boty, sedění na bobku, sklonění se na kolenou s hlavou dolů), a indikace víru (ohnivé kruhy).

     Season 2:

     Pekelná okolnost (monstra), zdůraznění směru dolů (ležení a nohy koně), a indikace víru (kulatý košík).

     Season 3:

     Pekelná okolnost (draci, a možná také jedna z Pekelných barevných kombinací na Khaleesi), zdůraznění směru dolů (pohled zezdola, sedění na bobku), a indikace víru (lidé kolem Khaleesi jí otáčejí dokola).

     Season 4:

     Zdůraznění směru dolů (vodopád, po schodech dolů s malým doskočením na jejich konci, předkloněný dělník s lopatou), indikace víru (smotané role papíru). Pak tam jsou jeden a dva prsty (= "My [Pekelní lidé] nejsme jednou, ale dvakrát!"). Slova "Valar Morghulis", obsahující slovo "zemřít", mohou být negativní, tedy svým způsobem "Pekelnou", okolností (podobně jako být dvakrát, což připomíná podstatu Pekelných lidí).

     Kromě toho, v těchto scénách je také přítomen "raised & celebrating component": 1. Načervenalý drak křičící na rameni Khaleesi, 2. Zvedlá ruka démona na koni, 3. Draci letící nahoru a 4. Zvedlá ruka s prsty.

     Pekelných věcí je v tomto seriálu mnoho. Vzpomeňte si například na smrt krále Joffreyho:
     Zdůraznění směru dolů k Peklu (upadlý pohár a kopnutí do něj, lezení po zemi při hledání poháru, úder mečem dolů do dortu, pád otráveného krále tváří k zemi a zvracení dolů), indikace víru (kulatý pohár i dort) a Pekelná okolnost (červená barva krve a strašný výraz krále Joffreyho; ptáci, vylétnuvší z dortu barvy blízké zlatu, a krev v očích, tam asi nejsou náhodou).

Další "cesty do Pekla"

     Pocházejí z konců televizních seriálů nebo filmů. Řeknu vám ještě to, že "cesta do Pekla" pravidelně bývá součástí "kombinovaných připomenutí Pekla" a samostatně existuje asi jenom někdy.

     Arabela: (Pan Menšík leží [= jeden ze způsobů zdůraznění směru dolů k Peklu] ve vaně, protože na něj spadl bojler [= kulatý předmět, indikující vír] a je vidět pára [ta opticky nahrazuje kouř, což je Pekelná okolnost]. Pak je) Nesení kulatého bojleru dolů ze schodů. Bojler a objetí Petra s Arabelou jsou kulatými věcmi, indikujícími vír, a pád s bojleru dolů s viditelnými podrážkami bot zdůrazňují "směr dolů k Peklu". Jeden prst znamená "jsme jedničky", no a slovo "vidíš" připomene oči.

     Arabela se vrací: Čaroděj promění havrana v sochu a mrští s ní dolů o zem. Pak si král od čaroděje vyžádá kulatý prsten (= dolů + vír) a havrana oživí. Seriál končí pohledem na letícího havrana a noc (= Pekelné indikace).
     Oba seriály se odehrávají ve dvou paralelních světech, Říši pohádek a Říši lidí (to připomíná, že Pekelní lidé patří do dvou paralelních světů, Pekla a Země). Leckdo je v tom seriálu zobrazený, jakoby byl dvakrát (princezna Arabela "je dvakrát" tím, že má tělo Jany Nagyové, zatímco hlas Libuše Šafránkové) a Rumburak dokonce třikrát (to připomíná, že Pekelný člověk je jako dva v jednom a po smrti zbude jeho Pekelná humanoidní duše - ten třetí).

     Под Большой медведицей: Na konci poslední episody seriálu se spolu hrdinové objímají vleže na sněhu (= dolů + vír), obloha nad nimi se zatočí (= vír), a zazní slova o medvědici (= šelma jako Pekelná okolnost). Na oslavu stoupají vzdušné balónky.

     Тайга. Курс выживания: Poslední episodu uzavírá závěrečné "připomenutí Pekla" se zdůrazněnýma očima (s kouskem červené barvy) i směrem dolů (kromě toho hrdinka se na okamžik objeví trochu rozmazaná, což může připomínat její duši). A následné objetí milenců v kleče (= kruh + dolů) na člunu snad za těchto okolností připomíná "cestu kamsi pod nás".

     Kung Fu: (1972) Poslední epizoda slavného televizního seriálu se jmenuje "Full Circle". Jejím koncem je rozmazaný Caine (= připomenutí duše uvnitř těla), slova o dvou cestách a dvě verze Caina v jednom videopřechodu (= být dvakrát), věta o kruhu a extrémně hluboká úklona k zemi (= indikace víru a zdůraznění směru dolů k Peklu) s temnotou a slovem "death" (= negativní či Pekelné okolnosti).

     The Last of the Mohicans: Začátek i konec filmu ukrývá "Oslavu cesty do Pekla". Na začátku padá střelený jelen (= rohaté zvíře jako Pekelná okolnost) kotrmelcem (= indikace víru) dolů (= k Peklu). Bojovníci k němu sestoupí a sesednou se u něj, přičemž dva sedí vedle sebe a třetí je zvlášť (= připomenutí "dvou v jednom a toho třetího", což je "Pekelný člověk s dvěma tvářemi" a jeho duše, co má vztah s Peklem). Na konci filmu je pro změnu boj u vodopádu (= dolů k Peklu), při kterém se hrdina točí a udělá kotrmelec (= indikace víru). Po té je vidět červená krev poraženého bojovníka (ta je Pekelnou okolností, stejně jako pozdější ztmavení obrazu a mlha, opticky připomínající kouř). Nakonec se dva objímají a třetí je oddělený (= "dva v jednom a ten třetí").

     Steel Dawn: V první části filmu hrdina potká svého bývalého nadřízeného a společně s ním se chce napít v krčmě, avšak nápoj je otrávený. Hrdina se ho napije jako první a padne i s pohárem na zem, ze které sleduje boj svého někdejšího nadřízeného s novým příchozím - bojovníkem, co kulhá, a při záběru na jeho nohy a boty je vedle nich vidět i kulatá věc (= dolů + vír). Pak ten bojovník zabije nadřízeného hrdiny údery koleny s noži.

     Noah (česky "Noe" z roku 2014 o biblické potopě): Na začátku sedí dva u ohně (= dolů k Peklu a Pekelná okolnost) a kolem ruky je kruhovými pohyby motaný svitek (= vír).
     Na konci filmu se objeví zvířata, a to i včetně šelem, vždy po páru, tedy dvakrát (= Pekelná okolnost). Pak se nejprve žena a později i muž hrabou v zemi (= dolů k Peklu) a obejmou se (= kruhová pozice, v daném případě indikující vír). Po té jsou požehnána dvojčata (= být dvakrát), která se narodila na Arše. Je přítomno další zdůraznění směru dolů k Peklu (vodopád v rokli) a další indikace víru (kruhové pohyby kolem ruky a zatočení obrazu kolem vodopádu), i "celebrating", tedy oslavující, komponent (zdůrazněná ruka, pohled nahoru, Slunce a barvy duhy), navíc Noe ještě nepatrně zdůrazní oči a ústa (= to jsme my, co všechno vidíme a všechno zdůvodníme).
     Překlad této scény z tajné Pekelné řeči do té naší je přibližně tento: "Ti, co jsou dvakrát a ve vztahu k Peklu, jsou požehnáni, aby se rozmnožili na Zemi a měli na ní úspěch."

     Mimochodem, výše zmíněnou "Cestu do Pekla" použil i náš bývalý prezident Václav Havel ve svém filmu "Odcházení" (slovo "čert" jako "Pekelná okolnost", pak následuje úder kulatou pánví do kulaté hlavy [= indikace víru] a hození pánve dolů na zem [= zdůraznění směru dolů k Peklu], kromě toho před setměním a dalšími "Pekelnými okolnostmi" jsou vidět zdůrazněné oči a ústa Kaisera.

     The Bourne Identity: Pár minut před koncem filmu se zase "cestuje do Pekla". Zdůraznění směru dolů k němu (Jason kope nohou dolů do mužského těla a pak s ním padá prostorem ve středu točivých schodů jako "dva při jednom"), indikace víru (točivé schody, zdůrazněné chůzí nepřítele po nich, a kolo v přízemí, kde pád, během kterého je nepřítel zastřelen, končí). Pekelnou okolností mohou být smrt a krev.

"Dvě tváře Pekelných lidí"

     Bear's Kiss alias Медвежий поцелуй: Na konci filmu zní "hlas šamana" (= magická či Pekelná okolnost) a oba hrdinové (on v podobě medvěda a ona v podobě člověka) jsou vidět dvakrát pomocí vody, skrze kterou proběhnou. Pak se hrdinka promění v medvěda a oba medvědi spolu mizí v lese (mlha vypadá jako kouř, ten je stejně jako nadcházející temnota Pekelnou okolností).

     Maximum Risk: V tomto filmu, ve kterém má Van Damme dvojroli (hraje dva bratry), na chvíli ukáže "dvě tváře Pekelných lidí" (po té, co zbije krvácejícího muže v kulatém bazénku, což je kruh a dolů).

     Bloody Moon: V následující scéně se objeví "muž s divnou tváří", pak je tma, a po té je překrásná Olivia Pascal zobrazena dvakrát pomocí svého odrazu v okně kupé vlaku, přičemž její odraz chvílemi ukazuje "dvě tváře". Dvakrát je vidět i jiná žena, a scéna končí "mužem s divnou tváří" a tmou.

Později je "připomenutí Pekla" se zrcadlem a "mužem s divnou tváří", končící mazlením s nohami ženy.

"Dva v jednom" a "ten třetí"

     Charmed: První tři seasony hraje v seriálu Shannen Doherty. V poslední episodě toho třetího se tentýž děj odehrává dvakrát. Na jejím konci démon zneškodní nejprve Prue a Piper, které pak obě leží vedle sebe, ale třetí oběť, lékaře, zneškodní až po té, co si s ním vymění pár slov. Jeho tělo pak leží zvlášť.

     Zítra vstanu a opařím se čajem: Herec hlavního hrdiny Petr Kostka je ve dvojroli (ostatně jako i herec Jiří Sovák), respektive dokonce "tříroli". A děj filmu se odehrává ve dvou časově paralelních světech - v přítomnosti i minulosti. Na konci filmu jsou červené růže, pozice nahoru a dolů se zvedlou rukou, a o něco později se hrdina loučí se svým duplikátem, oba mají kytici červených růží (= Pekelná barva) a zvednou prst (= my, co jsme dvakrát, jsme jedničky).

     "Být dvakrát" či ještě víckrát je součástí mnoha dalších starých filmů, vzpomeňte si třeba na "Fantomas" nebo "Císařův Pekař & Pekařův Císař" s Janem Werichem ve dvojroli (na konci filmu Golem lidem pomáhá péci chleba, což v daném případě naznačuje, že v mnohém pozemském dílu najdeme kousek Pekla).
     Abych nezapomněl, někdy lze indikovat to, že jste dvakrát a/nebo třikrát i tím, že máte dvě nebo tři jména (například ve filmu "The Count of Monte Cristo" má hlavní hrdina jména Edmond Dantes, Zatara a Hrabě Monte Cristo). Kromě toho můžete mít ve jménu a/nebo příjmení nějaké písmeno opakovaně, obě vaše jména mohou začínat stejným písmenem, můžete být míšencem dvou nebo tří ras a podobně.

Různá další "připomenutí Pekla"

     Lost In Space: (00:04:40) Oči (a ústa) chlapce jsou zdůrazněny světlem dopadajícím na něj skrze mříže a pak pomocí elektroniky zobrazí jednu ženu v různých podobách. Po té zazní slova "No more monkey business" a nějaký muž je vidět dvakrát.

     (00:19:35) Chůze na bobku v tunelu, posazení se v pololehu, "dvě tváře Pekelných lidí" při nestabilní holografické projekci, záblesky s ležením, záběr na kulatou věc a vysloveno číslo 3. (00:37:00) Při řeči zazní slovo "Hell". Pak je vidět odraz některých lidí, vypadajících, jako by byli dvakrát. Také jsou slyšet slova "kill" a "monster".

     Молодой Волкодав: Na závěr seriálu vidíme jasné "připomenutí Pekla". Kombinace "oči a dolů", a hrdina je vidět dvakrát (jak pomocí řeky, kde jsou přitom ještě i zdůrazněné boty zesnulého a přítomny načervenalé šípky, tak i při jízdě na koni s prachem místo kouře a Sluncem na obzoru).

     Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (v originále "The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe"): Děj seriálu se odehrává ve dvou paralelních světech, indikujících Zemi a Peklo. Když se Lucy poprvé dostane do Narnie (písmeno "N" je zde jako zápor), potká tam fauna, což je tvor, vypadající skoro jako čert. Spadnou mu věci na zem a jsou vidět jeho kopyta (= dolů k Peklu) a Lucy za kulatým sloupem zdůrazní oči (= indikace víru + oči).

     Star Trek: Vesmírná loď Voyager (v originále "Star Trek: Voyager"): V poslední epizodě s názvem "Endgame" (v tomto případě "E" s třemi čárkami znamená "být třikrát"), se kapitán lodi objeví ve třech verzích. Jedna je z budoucnosti, druhá z minulosti a třetí verzí je umělá kopie kapitána, co hovoří s královnou Borgů, jež trochu připomíná Peklo.

     Dallas: Konec poslední episody seriálu ukazuje scény podle přesných Pekelných pravidel. Je tam muž v červeném (což je Pekelná barva, která se mu objeví i v očích) a donutí J.R. se zastřelit.

     Tato "připomenutí Pekla" se často dávají i na konec filmů, například Ikarův pád: Červené květiny dolů na stůl, poklepání rukou dolů na rameno, slovo "v noci" (= něco negativního, co může fungovat jako "Pekelná okolnost") a pak slova o lásce (čímž je myšlena ta Pekelná), a ukázání dvou prstů a pak jednoho zpoza rámu dveří (= ti, co jsou dvakrát, jsou jedničky a/nebo zajedno). Film končí mírným zdůrazněním očí a úst (= to jsme my, co všechno vidíme a všechno okecáme).

     A nyní si pro změnu ukážeme "připomenutí Pekla", umístěné na samý začátek filmu "Prisoners of the Lost Universe", odehrávajícího se ve dvou paralelních světech. Had a žena v šatech barvy blízké červené se dívají jeden na druhého, pak se ta žena předkloní, sáhne rukou pro toho hada a chytne ho způsobem, že přitom má (pozvedlou ruku a zejména) vztyčený jeden prst (="Peklo je jednička").

     Poznámka: Těch pár indikací z filmografie bylo jenom nepatrnou ukázkou. Pekelní lidé vedou většinu věcí ve světě již asi tisíce let, pravděpodobně se podíleli i na stvoření různých náboženství, chybně vysvětlujících lidskou existenci (předpokládám, že i Dalajláma bývá jejich dítě, kterému předem ukážou, jak vypadají "jeho věci po jeho minulé inkarnaci", které později při zkoušce pozná). V této oblasti jsem se i já osobně setkal s umělým vytvářením "zázraků", vedoucích k chybné víře normálních lidí v to či ono.

A nyní pár "připomenutí Pekla" z hudby

     "Nálada je výborná" (Linda Finková). Píseň začíná slovy "bouráme skály pohledem" (= oči), "spoutat vodopády dovedem" (= dolů k Peklu), "žádná bouře není zlá" (= negativní či Pekelná okolnost), "každý z nás dvou je zárukou" (ano, Pekelní lidé jsou dvakrát), "hory přenášíme na rukou" (ta ruka po těch dvou je tu na oslavu těch, co jsou dvakrát, i když se přímo nezpívá, že by byla zvedlá).

     "Beauty Song" z filmu "House of Flying Daggers". Na začátku hrdinka, vypadající jako slepá, zpívá píseň o dvou pohledech extrémně krásné ženy, které naruší město a říši. Pak je stažena dolů na zem.

     "Quantum tarantulí" alias "9 mm" (Daniel Landa). Zdůraznění očí a úst po té, kdy je zpěvák vidět jako tmavá postava. Ta byla se slovem "hadi" Pekelnou okolností a zmíněna byla "rodina" (ovšem myšlena byla ta Pekelná), po čemž mrknul okem a vypláznul jazyk, načež se setmělo (= další Pekelná okolnost) a po té byla zvednutá ruka na oslavu (jinak devítka je obrácenou šestkou nebo třikrát tři).

     Album "Pohádkový příběh" od skupiny "Holki". Po písni 19. "Padám výš" (slovo "pád" je dolů k Peklu a výš je nahoru k Nebi, nebo "lifted & celebrating component", ale je to podáno s faktorem zmatení, píseň začíná slovem "víš") je 20. "Láska je Ďábel" a po té následují 21. "Tři oříšky". To připomíná, že Pekelní "dva v jednom" se nakonec stanou "tím třetím". Píseň zpívá "vše stát se smí jen třikrát" :-)

     "Cesta do Pekla" je oslavována mnoha způsoby, pokaždé to vypadá jinak a často i velmi skrytě. Zde je jedna taková ukázka z hudebního videoklipu "Уходи", zpěvačka "Женя Отрадная". (Na začátku videoklipu je chůze z točitých schodů dolů a) Na konci jsou slyšet podrážky bot (= dolů k Peklu), pak zpěvačka otočí kulatým vypínačem (= vír) a následuje tma (= Pekelná okolnost). Po té se chlapci i dívky začnou objímat a líbat, a zpěvačka je nakonec vidět dvakrát.

Související teorie

     Jedním z komponentů těchto připomenutí je i pozice "nahoru a dolů". Například Kristanna Loken na konci filmu "Bloodrayne" sejde z jedněch schůdků a vyjde do druhých, a teprve pak si sedne na trůn; před kombinací "oči a oheň" (jsou i další, třeba "oči a drak", "oči a dolů" a podobně) v první části filmu "Terminator II" John Connor také sejde ze schůdků a vyjde do jiných; ve staré verzi filmu "Dr. Jekyll and Mr. Hyde" hrdina před jednou ze svých proměn vyběhne do schodů (zamknout dveře) a zase z nich seběhne dolů; ve "Species II" předtím, co zastřelený a po té znovu oživlý hrdina ukáže "dvě tváře", jeho kolega, co ho tajně pozoruje, ujede autem, u kterého přeskočí malou hradbu; v seriálu "Kung Fu", episodě "The Well", je v průběhu počátečního "připomenutí Pekla" výše uvedená pozice mezi Cainem a jezdcem na koni; a podobně.

     Doporučuji vám shlédnout si relativně novější učební videa "Hellish Humanoid Soul" a "Several Selves of Hellish People". Staršími videi byla kolekce "Hellish Signs in Movies", která sice obsahuje mnoho chyb, ale ze studijních důvodů se na ní můžete podívat také.

Home

Právní prohlášení: Text umístěný na této vzdělávací stránce zobrazuje pouze osobní úhel pohledu a subjektivní pocity jednotlivce.