Pár tajných indikací

     Upozornění: Mé zdroje informací byly pozměněny a lidé mi lžou. Proto může tento článek obsahovat některé chybné údaje.

•    Jules Verne napsal "20 000 mil pod mořem". Je to dolů k Peklu, potápí se ponorka Nautilus a její kapitán je Nemo. To celé znamená: "Ti, co jsou dvakrát a patří k Peklu, jsou negativní (ve smyslu zlí)." Jména Verne, Nautilus i Nemo totiž obsahují zápor (písmena "N" a "Ne").
     Co se týče záporu, vzpomeňte si na televizní seriál "The Chronicles of Narnia" a jeho první díl "The Lion, the Witch and the Wardrobe", ve kterém se Lucy poprvé dostane do Narnie a potká tam fauna, připomínajícího čerta. Nebo si připomeňte episodu "Výlet někam jinam" ze seriálu "Arabela se vrací", ve které se cestuje do Říše pohádek.

•    Román "The Hound of the Baskervilles" se česky jmenuje "Pes Baskervilský". Holmes je od "H", stejně jako Hound, první Baskerville Hugo a poslední Henry. "Baskerville Hall" a "Notting Hill" obsahují slova, podobná slovu "Hell". Baskerville měli sluhy Barrymore; začátek jména Mortimer se podobá slovu "moor" a jméno Frankland končí jako "moorland"; zločinci Selden a Stapleton začínají od písmena, indikujícího hada; pes je "dva v jednom" (kříženec dvou ras), a tak dále.

•    Karel Kryl patřil mezi ty, co jsou dvakrát. Část obsahu jeho písní však vypadá, jako by byla udělaná počítačovým programem. A jedna z nich - jmenuje se "Lásko!" - naznačuje vzájemnou lásku těch, co jsou dvakrát.
     Začíná slovem "pár", což jsou dva: "Pár zbytků pro krysy", přičemž "krysa" je něco negativního. Dále jsou v písni slova "dvacet let necelých", takže "dva" a "ne" jako zápor. Pak je "do kroku" ("krok" je dolů k Peklu) a "pár metrů od bordelu", přičemž "bordel" lze brát jako něco neslušného až záporného. A před koncem písně slyšíme "Levá, dva! Lásko!"
     Mimochodem, písně "Pochod gustapa", "Nevidomá dívka" a "Morituri te salutant" obsahují slabou aplikaci známého vzorce na "podvědomé chytáčky".

•    Někdy se používají taková příjmení, která znamenají něco negativního či alespoň zvláštního. Třeba "Černý", který je protikladem příjmení "Bílý". Pekelní lidé dělají zlo i dobro a proto jsou "Ďáblové i andělé". Pro zajímavost, první hudební klip naší "Zlaté Slavice" Lucie Bílé byl "Neposlušné tenisky", přičemž "ne" je zápor a boty jsou dolů k Peklu. Tam směřovaly třeba i "Kroky" Františka Janečka s Davidem s dvěma "D".

•    Poslední slova filmu "They Live", indikujícího Pekelné lidi, používají Pekelný význam písmen: "Hey, what's wrong baby?" Nemusím dodávat, že "Hey" začíná stejně, jako "Hell" (tedy "Peklo"), a že dvakrát dvojité "w" a dvakrát "b" indikují ty, co jsou dvakrát.

Home

Právní prohlášení: Text umístěný na této vzdělávací stránce zobrazuje pouze osobní úhel pohledu a subjektivní pocity jednotlivce.