Má selhání

     V mnoha situacích mám jedno selhání za druhým. Tady jsou nějaké situace, ve kterých nechám v nepříjemnostech dítě, mladou ženu nebo zvíře, a nezastanu se jich. Některé z takových, kterých jsem si vědom, zde popíši. Například:

- (Začátek června 2021 za Doubravkou) Pes běžel s dlouhým vodítkem, které za sebou táhl po zemi. Já jsem na jeho adresu polohlasně řekl, že za sebou vleče takové dlouhé vodítko. A až za delší dobu mě napadlo, že jsem měl majiteli toho psa říci, že má to vodítko držet v ruce, ať ho ten pes za sebou nemusí táhnout (příště cestou na to místo, i když daleko od něj, šla blondýna a řekl jsem jí, že bude mít lepší držet vodítko v levé ruce místo zezadu v pravé, když se jí pes řadí k levé noze).

- (Asi 6.6.2021 na Slovanech) Nějaký muž zvedl ze země odpadek, podobně jako to dělávám já, a hodil ho do odpadkového koše s nadávkou na feťáky, čímž mi začal být sympatický. Pak už jsem mu nevěnoval žádnou další pozornost, otočený zády k němu a celou dobu jsem se s někým bavil. Pak ten muž udělal před svojí ženou několik rychlých pohybů, což jsem viděl matně bočním viděním, takže nevím, o co šlo. Když jsem se na ty dva podíval a zaostřil je, viděl jsem pouze to, že tomu muži vypadla láhev od piva na zem, a on jí zvedl a odešel s ní pak do obchodu. Zdálo se mi ale, že té ženě nic nedělal. Nerozuměl jsem, co si řekli, ale ona se po té, co odešel, na mě podívala pohledem, jako že něco není v pořádku. Ten muž se po chvíli vrátil a s tou ženou se objímali, jako kdyby bylo všechno v pořádku.

(Mám obavu, že kdybych se někdy nějaké ženy výrazněji zastal [rána do toho, kdo jí obtěžuje, po které by byl zlomený nos, přeražená čelist a podobně; před lety se mi totiž stalo, že jsem někoho praštil a ten měl následky], byl bych odvezen do blázince, kde by byl můj zdravotní stav zhoršen.)

- (8.6.2021 na Slovanech) Nějaká blondýna tlačila dětský kočárek, ve kterém bylo dítě s tmavšími vlasy obličejem v peřinkách. Ta matka ho chtěla otočit, ale zatáhla ho při tom za vlásky. Všiml jsem si toho, začal přemýšlet nad tím, jestli jí to mám vytknout, ale vyrušili mě nějací lidé, kterým jsem stál v cestě. Odešel jsem, aniž bych jí to řekl, a doma mě pak napadlo, že jsem jí to říct měl.

- (9.6.2021 za Doubravkou) Abych se vyhnul lidem a zaranžovaným situacím, vyběhl jsem do svahu na pole. Ale hned se objevilo několik lidí, dva muži a dvě ženy, a šli ze svahu dolů, odkud jsem přišel. Posledním z nich byla krásná černovlasá mladá žena, která řekla, že to klouže. A v tu chvíli jsem selhal. Měl jsem jí nabídnout, že ji přidržím při cestě ze svahu. Místo toho jsem pochválil její krásu a nabídl jí, že jí vezmu květiny, co držela v ruce (myslel jsem si, že by s volnýma rukama sešla z toho svahu snadněji). Lepší ale bylo nabídnout jí to přidržení.

- (10.6.2021 na Slovanech) Při nastupování do trolejbusu jsem viděl nějakou mladou ženu, ale zcela jsem přehlédl mojí starou známou. A ta o hůlce obtížně nastupovala předními dveřmi. Pomohl bych jí, ale skutečně jsem jí neviděl. Pak jsem v obchodě zvedl meloun nějaké paní, ačkoli řekla, že to nepotřebuje. Myslel jsem totiž, že si ho chce dát do tašky, ale ona to nechtěla. Pak ta paní nechala holčičku čekat u tašky ve vchodové místnosti, což nebylo úplně ideální (nedivte se, že mi to napadlo až doma :-).

Home

Právní prohlášení: Text umístěný na této vzdělávací stránce zobrazuje pouze osobní úhel pohledu a subjektivní pocity jednotlivce.