Homepage

    Duše a duchové

     Je velkou chybou, když člověk slepě a bez dostatečného prověření přijme nějaké náboženské učení a jednu takovou chybu jsem udělal i já. Před mnoha lety jsem znal lidi, kteří pro mě představovali autoritu (uměli dobře bojovat a měli úspěchy v lidovém léčitelství). Od nich jsem převzal chybné učení, že člověk má dvě duchovní podstaty - duši a ducha. Duše se měla převtělovat a duch (ve skutečnosti jen povrchová energie člověka po smrti mizící) měl po smrti zbýt jako duchovní kopie zemřelého člověka.
     Při svých duchovních prožitcích jsem se setkal i hovořil s mnoha bytostmi, vypadajícími podobně jako lidé, o kterých jsem si myslel, že jsou duchy zemřelých lidí. A až po létech jsem přišel na to, že to duchové zemřelých lidí nejsou. Také v případě automatické tužky to nejsou duchové mrtvých lidí, kteří ji vedou, jak jsem si to zpočátku myslel, ale někdo úplně jiný.
     Každopádně se může stát, a to z více důvodů, že uvidíte mrtvé lidi, vypadající jako by byli živí. Například se vám démoni ukáží jako lidé vypadající jako živí, ale to jsou obrazy vytvořené démony a oni mohou těmito věcmi mást lidi; démoničtí humanoidé (duše démonických lidí Ďáblova národa) se vám mohou ukázat jak když jsou živí (když se na vás soustředí), tak když jsou mrtví (vyjdou z jejich paralelního světa a vstoupí do vaší mysli); duchové snů vám mohou do snu vložit mrtvé lidi a mluvit k vám jejich prostřednictvím, jako by to byli opravdu oni; mohou se vám ukázat i bytosti, které byly spojené s nějakým člověkem, když byl ještě naživu (s každým živým člověkem mohou být spojeny jiné bytosti a později se mohou ukázat v jeho podobě, jako by to byl on - představují část jeho potenciálu i kousek jeho osobnosti); jiné bytosti vám mohou ukázat momenty z časové dimenze nebo z minulosti a vy uvidíte mrtvé lidi, vypadající jako by byli živí.
     Existují obecné principy a pravdy o putování lidské duše jednotlivými civilizacemi. Každá duše má svojí vlastní cestu a úspěšná realizace všech velkých událostí našeho vesmíru včetně jeho ukončení je, kromě všeho ostatního, také výsledkem existence všech lidských duší jako celku. Ale zda se nějaká konkrétní duše převtělí nebo ne, zda vstoupí do Božího Království nebo ne, toť otázka.