Homepage

    Úvod

     Vážení příznivci a milovníci těch nejsilnějších a v boji i obraně nejvýkonnějších plemen psů!
     Právě se vám dostala do rukou má kniha o nejsilnějších plemenech psů, o jejich degeneraci i o tom, jak udržet jejich původní kvality.
     Hlavním účelem existence těchto psích plemen byla obrana jejich majitele proti lidským i zvířecím nepřátelům, pasení a střežení stád dobytka, hlídání nemovitostí a podobně. A v neposlední řadě také společnost, kterou poskytovaly svým majitelům i jejich rodinám. Přesto však je u těchto psích plemen nejdůležitější jejich bojeschopnost, jež je nutná k boji jak proti lidským, tak proti zvířecím nepřátelům.
     Neblahé civilizační vlivy stále vzrůstají a spolu s nimi se začíná, byť zatím ještě v nevelké míře, projevovat degenerace psího rodu. A cílem této knihy je upozornit na způsob, jakým lze alespoň částečně této degeneraci zabránit a jak uchovat původní kvality těch dle mého soudu nejlepších plemen psů.
     Kromě hlavních témat, kterými jsou obrana a psí zápasy, vás také seznámím s některými postřehy ohledně výchovy a výživy psa, jeho výcviku, péče o zdraví a tak dále.
     Doufám, že se necháte inspirovat některými názory, uvedenými v této knize. Předem vás ale upozorňuji, že řada z nich je extrémní povahy, i když jsem přesvědčen, že mají pravdivý a reálný podklad.
     Nemohu se totiž smířit s tím, že trend současné lidské společnosti i většiny chovatelů (zvláště neschopných velkochovatelů, kteří často těmto psům vůbec nerozumí, převážně je kazí a za to si pak ještě účtují horentní sumy za nekvalitní štěňata) rozhoduje o budoucnosti těch nejlepších psích plemen. A rozhoduje špatně.
     Dle mého názoru si jen velmi málo lidí uvědomuje, co ta nejsilnější plemena opravdu potřebují - co jim prospívá a co jim škodí. Je spousta lidí, kteří si naivně myslí, že když bude jejich pes v klidu a bez správného tréninku líně žít a bude krmen “skvělými” moderními krmivy, že se mu bude dobře dařit a že bude rodit výborná štěňata se skvělou genetickou výbavou. Já si však myslím, že opak je pravdou. Nuže, obraťte list a posuďte sami!