Homepage

    Reklama na bojové psy

     Někteří majitelé bojových psů udělají všechno možné jen pro to, aby se o jejich psech řeklo, že jsou ze všech nejsilnější, což částečně platí i o mě (ne zcela fér způsobem, i když na druhé straně věřím, že zároveň i spravedlivě a oprávněně, prosazuji určitá plemena psů na úkor těch druhých). Takoví lidé rádi dokazují, že jejich psí bojovníci přemohou skoro všechny ostatní psy nebo dokonce i jakoukoli šelmu. Na druhé straně je ale i řada takových, kteří jsou v tomto ohledu zcela spravedliví a féroví.
     Rozebírali jsme v naší psí diskuzi například “reklamu na argentinskou dogu” bojující s handicapovanou pumou s odoperovanými zadními drápy (nedospělou a nelze zcela vyloučit, že možná i trochu omámenou) a dále reklamu na “akitu” či korejského jindo (vypadá podobně jako akita a bývá používaný na psí zápasy), bojujícího s německým ovčákem.
     Pan “Trocha do mlýna” prý viděl kromě tohoto i “reklamu na sílu bully kutty” a já pro změnu viděl reklamu na gulteriéry či guldonga, jíž jeho slova vystihují. Souhlasím s jeho komentářem, týkajícím se zároveň i předchozích "reklam": „Medvěd s vyrvanými drápy přivázaný na řetězu a kolem něho čtyři psi, i tak přežili jen dva. Přesně to mi vybavilo tuto situaci, když jsem shlédl záznam jak se bije argentina s pumou, která má vyoperované drápy. Neuvěřitelně tragicky směšné. S tím pakistáncem (který tvrdil, že bully kutta přemůže medvěda – pozn.) jsem se tehdy pohádal a přestal stýkat, jsem prostě takový, a řekl jsem mu jasně, že ať v životě už netvrdí, že bully kutta dokáže zabít medvěda. Já taky se čtyřmi kamarády s bejsbolkama v ruce utluču mike tysona přivázaného na řetězu s rukama za zády a můžu tvrdit že ho zpráskám, ale realita je jinde. Jestli si dobře všimnete (všiml si toho i pan Kastl), tak argentina by v reálu neměla šanci proti pumě, kdyby měla drápy. Při jejím zákusu spodní nohy neustále hrabou po celém břiše psa, kdyby byly drápy není pejsek na živu. Plně věřím i tomu omámení, vím že se to běžně používá. Typický postup, který platí u všech: Japonci vezmou starého NO a dají ho válčit proti akitě (nebo to byl ten korejský jindo), aby bylo jasno (reklamní klip začínal tak, že nejprve byl ukazován pouze "jindo", jak je hezký, detailní záběr na jeho tesáky a podobně. Pak se ukázal NO, který si před něj stoupl a bylo vidět, že je mnohem vyšší, než on. Pak se perou a já vidím typické pohyby a svalovou nedostatečnost starého psa, pomalé a slabé reakce dědečka a koukám na to jako blázen. Říkám si, že kdyby tam dali opravdu silného a mladého NO, tak by s tím menším jindem asi vytřel zem a bylo by po reklamě. Jinak někteří majitelů psů, když natáčejí jejich zápasy, ostatním ukáží jen ty, kdy jejich pes vyhrál, aby se řeklo, že je bůhví jak silný – pozn.); Američané vezmou již několikátým bojem utahaného kavkazáka a pustí na něho pita, aby bylo zase jasno [na nějakém zápase pustili nejsilnějšího, odpočatého pitbulteriéra, na vyčerpaného a zraněného kavkazského ovčáka (byl již po několika zápasech a ztratil mnoho sil), aby ten pitbul vyhrál a aby se mohlo říci, že pitbul je silnější než kavkazský ovčák; na druhé straně, někteří kavkazáci se s malým psem jako je pitbul nechtějí prát, šetří ho a proto se může zdát, že s ním "prohrávají"]. Těch rovnic je nesčetně, zavání to až politickým manévrováním.“
     Každý z nás fandíme nějakým plemenům a eventuálně je i prosazujeme na úkor těch druhých. V mém případě prosazuji ta plemena, která jsou "všechno v jednom" – obrana před lidskými nepřáteli, šelmami i jinými psy, dobrá celková kondice s efektivním poměrem hmoty, rychlosti i vytrvalosti spojená s odolností proti nepřízni počasí. A to je také důvodem, proč "z mé dílny" vyšlo několik video trailerů, oslavujících bojeschopnost pasteveckých psů.