Homepage

    Osobnost a individualita psa

     Co vlastně nejvíce rozhoduje o individualitě psa?

     1. Genetický vliv předků.

     2. Astrologické konstelace v době narození psa (rozhodují o energii, zdraví, povaze a také o tom, které z minorgenů budou dominovat).

     3. Výchova, výživa a výcvik.

     4. Plemeno.

____________________________________________

     Co se týče astrologie a horoskopu štěněte, jen málokdy známe přesný čas jeho narození. Proto také ne vždycky známe jeho ascendent a od něj odvozené astrologické domy. Pak tedy nemůžeme udělat horoskop štěněte úplně správně, ale i když známe jen pozice planet a Měsíce v době jeho narození, přece jen se můžeme alespoň něco dozvědět. Zde můžete vidět několik příkladů planetárních vlivů na psy:

     Tenhle příklad je poškozený Mars situovaný ve znamení Raka. Jeho příčinou je kvadratura mezi Marsem v Raku (Rak je nejslabším znamením pro Mars a to zejména ve třetí dekádě) a Venuší v Beranu (i když Beran dává Venuši poněkud menší sílu, je pořád větší než jakou má Mars v Raku a navíc Venuše je posílena trigonem na Pluto ve Střelci). Protože je tato Venuše silnější, poškozuje slabý Mars a výsledkem může být jak poškozené pohlaví (opožděné varle, které včas nesestoupilo do šourku), tak vztahy s rodinou majitele (Rak je symbolem rodiny) – vzteklost.

     Zde můžeme vidět kvadraturu Měsíce ve Vodnáři a Venuše (a také Merkuru) ve Štíru (také kvadraturu mezi Saturnem ve Vodnáři, a Plutem a Sluncem ve Štíru). Výsledkem je trochu rebelský a agresivní charakter (také konjunkce Pluta a Slunce s proměnlivým Marsem v ohnivém Střelci) a vážné zdravotní problémy s prostatou.

     Zde můžeme vidět kvadraturu Měsíce ve Vahách s konjunkcí několika planet ve znamení Kozoroha. Váhy ovládají ledviny a Kozoroh klouby zadních končetin. Výsledkem je lehká displazie kyčelních kloubů a občasné pokulhávání. I když Kozoroh jsou spíše kolena a Střelec spíše kyčle, přesto může být dysplázie i ze strany Kozoroha. Ovšem Mars v Býku je v trigonu na Saturn v Kozorohu (a rovněž téměř v trigonu na Slunce v Kozorohu), což poskytuje velkou energii. Navíc Měsíc ve vzdušném znamení vede k mnoha výletům s majitelem (ten měl Měsíc také ve Vahách = společný vzduch a společný pohyb i do vzdálenějších míst).

     Zde je další příklad astrologických vlivů na psa. Tento pes je Blíženec a má planety ve všech třech vzdušných znameních = pohyblivost, také trochu nervozita, nesnáší omezení v pohybu a poslouchá jenom někdy. Ale Saturn v Raku s trigonem na Mars v Rybách společně s nepoškozenou Venuší v Raku dává tomuto psu velmi laskavý a milující přístup ke svým blízkým lidem (k cizím je ale agresivní).