Homepage

    Nejlepší plemena psů

     Jsou dvě hlavní skupiny silných psů: velcí krátkosrstí vlku vzdálenější Molossové západního světa a velcí dlouhosrstí vlku bližší Molossové východního světa. A každá z těchto dvou skupin má své přednosti i nedostatky.
     Všeobecně vzato, krátkosrstí Molossové jsou většinou lépe socializovatelní, avšak nevydrží mrazy tak dobře, jako poněkud divočejší dlouhosrstí Molossové.
     Nicméně ať již se jedná o velkého dlouho- či krátko-srstého Molosse, může být velmi dobrý obranář, zápasník i společník v jednom. Rovněž i kříženci obou těchto skupin velkých Molossů mohou excelovat, i když většinou jen v první či druhé generaci a další již může zplodit psy nižší kvality. Je mnoho rozdílných životních prostředí a okolností. V některých bude svému pánu tím nejlepším partnerem třeba kavkazský ovčák a v jiných třeba brazilská fila.
     Těžko lze říci, která skupina velkých Molossů je lepší, než ta druhá, protože záleží především na úhlu pohledu. Podívejme se nyní na těch několik představitelů obou skupin, o kterých si myslím, že jsou nejlepší.Krátkosrstí Molossové
Dlouhosrstí Molossové