Homepage

    Proč je černá magie silnější než bílá

     Konstrukce tohoto světa je taková, že lze snadněji ničit než budovat, neboť kníže tohoto světa je Ďábel a zlo má navrch, aby živé tvory donutilo v jejich životech mnoho trpět. Tak například:
     Těžké je postavit dřevěnou chatu, snadné je jí zapálit. Těžké je vychovat dítě, snadné je to dítě zabít. Těžké je ušít oděv, snadné je ho zničit. Těžké je vypěstovat krásnou květinu, ale snadné je jí utrhnout.
     Jak vidíme, většinou je tedy lehčí ničit než budovat. Ovšem v každém protikladu je prvek jeho protikladu, takže v některých věcech je tomu naopak:
     Lehčí je nalít betonovou směs do základů domu, než jí pak rozbít a dostat z těch základů ven, když ta směs ztvrdne. Lehké je nalít vodu do sudu, ale těžké je jí z toho sudu dostat ven, když ta voda zmrzne v led. Lehké je zasadit trávu, ale těžké je jí pak vytrhat, když vyroste.
     A proto i když je globálně vzato černá magie silnější než bílá (ve většině aspektů), v některých oblastech svého působení je naopak bílá magie silnější než černá (v menšině aspektů). Avšak ze všeho nejsilnější je magie neutrální, která v sobě má veškerou sílu, neboť neutralita, zdánlivé nic, je úplně všechno, tedy i veškerá síla.