Homepage

    Globální vlažně harmonické zdraví

     Se zdravím a vlažnou harmonií je trochu potíž. Jak docílit toho, aby byli všichni vlažně, průměrně zdraví, a nikdo více a nikdo méně?

     1. Vlažnou globální bolestí – léky proti bolesti by se nepodávaly těm lidem, kteří mají jen malou bolest, podprůměrně intenzivní (například občasné lehké pobolívání hlavy). Samozřejmě by se intenzita bolesti u pacienta vždy přesně změřila.

     2. Genetickým výběrem – množili by se jen lidé s lehkými genetickými defekty (ty má skoro každý), takže lehké a zdravé (nutné a minimální) utrpení z lehkých zděděných nemocí by mělo mnoho lidí, ale nikdo by neměl velké utrpení z těžších zděděných nemocí, takže by mohl docela dobře a rozumně žít.

     Zdravotní stav je to, jak se člověk celkově cítí. A v podobě vlažné harmonie to znamená, že nikdo nesmí cítit na žádném místě svého těla ani nadmíru příjemný ani nadmíru nepříjemný pocit.
     Příklad: Někdo je zdravý, fyzicky se velmi dobře cítí, a navíc si svaly svého těla nechá příjemně namasírovat a k tomu si je ještě namaže příjemně působící mastí, díky čemuž bude mít ze svých svalů nadmíru blažený pocit. Tím ale nepřímo způsobí, že někdo jiný na světě bude muset mít nejen bolavé a namožené svaly, ale ještě do nich třeba dostat zánět z prochladnutí nebo si nějaký z nich natrhnout a podobně. A proto ve Vlažné Harmonii musí mít všichni ze svého těla průměrně příjemný pocit a nikoli nadmíru blažený.